Biała Sala Szczawno Zdrój

To wyrafinowane wnętrze, powstało w historycznej Białej Sali w Szczawnie Zdroju. Zbudowana w latach 1839 -1842 r. według projektu architekta Josepha Rabbe. W sali tej zawsze kwitło życie kulturalne i towarzyskie. Miały tam miejsce liczne koncerty, spotkania i wykłady. Białą Salę dawniej odwiedzały ważne osobistości, m.in. księżna Daisy Hochberg Von Pless czy Henryk Wieniawski.

Adam Pulwicki - CEO Pulva

Jest rok 2014 nasza pracownia weszła w dyskusję z historyczną tkanką tego miejsca. Uszanowaliśmy każdy detal, sztukaterię, okna, tak jakby czas się zatrzymał. Ale ponieważ czas biegnie wprowadziliśmy współczesne meble Porro projektu Piero Lissoni i ukryte oświetlenie Viabizzuno, które z szacunkiem oświetla tą przestrzeń.

Poczuliśmy ducha tamtych czasów, koncerty, spotkania, Wieniawski … Pojawiły się XVIII wieczne obrazy, stonowana przestrzeń kawiarni kontrastuje z przestrzenną bielą najważniejszej w tej okolicy restauracji. Elegancja, minimalizm, wysmakowane historyczne detale. Niesamowite uczucie kontynuować i tworzyć historię.