Proces pracy

Nasza pracownia architektury wnętrz jest do Państwa dyspozycji w szerokim zakresie usług i na każdym etapie procesu aranżacji wnętrz. Dzięki naszej pasji, wiedzy i doświadczeniu tworzymy projekty, które wdrażamy w życie. Tylko od Ciebie zależy, jaki zakres prac nam powierzysz.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Adam Pulwicki - CEO Pulva

01

Analiza potrzeb

Na początku najważniejszą rzeczą jest poznanie Twoich potrzeb, preferowanej estetyki i rozwiązań, które są Tobie potrzebne. Potem dokładnie analizujemy projektowaną lub istniejącą strukturę i przestrzeń architektoniczną pod kątem funkcji, wyposażenia, skali i ergonomii.

02

Inwentaryzacja

To jeden z ważniejszych etapów procesu projektowego, dzięki któremu uzyskujemy precyzyjne wymiary, będące podstawą do realizacji projektów wykonawczych.

03

Schemat estetyki

To dyskusja mająca na celu szczegółowe poznanie preferowanej estetyki, kolorów, wyposażenia. Na tym etapie pokazujemy możliwe drogi i zależności pomiędzy rekomendowanymi rozwiązaniami. Jest to etap „burzy mózgów”, której celem jest optymalne rozeznanie Twoich potrzeb.

04

Koncepcja aranżacji wnętrz

Na tym etapie koncentrujemy się na decyzjach. Pracujemy nad projektami aranżacji wnętrza, posadzki oraz oświetlenia. Wybieramy spośród setek możliwości te konkretne pasujące pod kątem swojej funkcji, materiałów, kolorystyki, a także budżetu.

05

Wizualizacje

Na podstawie przyjętych w etapie koncepcyjnym wyborów: kolorystyki, wyposażenia i oświetlenia tworzymy model 3D wnętrza i opracowujemy wizualizacje wybranych pomieszczeń. Celem jest pokazanie wypracowanej wizji.

06

Szczegółowy projekt koncepcyjny

Po koncepcji i wizualizacjach czas na decyzje. Finalne decyzje to nie tylko estetyka i funkcja to także budżet i optymalizacja kosztów realizacji. Na tym etapie jesteśmy Twoim partnerem nie tylko w zakresie wizji ale także finansów i czasu.

07

Pakiet wycen i kosztorys

Na podstawie szczegółowego projektu koncepcyjnego powstaje pakiet wycen. Zbieramy dla Ciebie pakiet ofert często w wersjach alternatywnych. Powstaje kosztorys i na jego podstawie podejmujemy finalne decyzje do realizacji projektu wykonawczego.

08

Wykonawcy i dostawcy

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy możemy być Waszym partnerem przy wybraniu firm wykonawczych, podpisaniu stosownych umów, weryfikacji kosztów, wybrania technologii.

09

Pakiet wykonawczy

Jest to zasadniczo najważniejsza, po koncepcji, część naszej pracy. To dzięki niemu powstanie wnętrze. Jest on swoistą formułą jednoznacznego przekazu wypracowanej wizji na grunt budowy, pracy ekip budowlanych, elektryków, instalatorów, stolarzy, dostawców wyposażenia.

10

Realizacja i nadzór autorski

Kolejny kluczowy etap TO sama realizacja. Aby przebiegała zgodnie z założeniami musimy zadbać o nadzór autorski. Polega on na kontroli i monitorowaniu wykonawców pod kątem zgodności wykonywanych prac z dokumentacją i jakości.

11

Koordynacja prac

Współpracujemy ze sprawdzonymi wykonawcami, a na budowach często pojawia się koordynator prac, który z Twojego ramienia odbiera każdy element składowy. Jest to opcja dodatkowa i rekomendowana przy dużych realizacjach oraz skomplikowanych technologiach.

12

Odbiory

W ciągu całego procesu realizacji elementem kluczowym są odbiory poszczególnych etapów prac. Elementami podlegającymi weryfikacji są jakość, dokładność, użyte materiały, dbałość o detale, sposób działania, czas i czystość pracy.

13

Champagne

Każda realizacja dobiega kiedyś do końca. I to on jest naszym celem. Zależy nam by dotrzeć do finału możliwie szybko i zgodnie z technologią. Dlatego też oferujemy tak szeroki zakres usług. Bezcennym momentem jest urzeczywistnienie projektu.

14

Opcje dodatkowe

Nasze doświadczenie to także praca przy projektach specjalnych jak baseny, sauny, pokoje hi-fi czy kina domowe. W tym zakresie opieramy się o technologie wskazane przez dostawców, dbając o estetykę wnętrza i jego detale.

15

Wnętrza publiczne

Obok naszej domeny jaką są wnętrza prywatne, apartamenty, domy i rezydencje realizujemy wnętrza publiczne. Tworzymy je oparciu o wiedzę i najwyższe standardy techniczne. Posiadamy umiejętność koordynowania prac pomiędzy branżami, działania i współpracy z generalnymi wykonawcami.

Referencje

Człowiek, synergia, emocje, profesjonalizm. Adam Pulwicki i Jego pracownia PULVA. Czego więcej potrzebuje osoba szukająca kogoś, kto zaprojektuje miejsce, w którym chcesz czuć się sobą.

Krzysztof Dutkiewicz / Warzelnia

Adam to wizjoner. Jego projekty zwyciężają upływ czasu. To rzadka cecha, wręcz unikatowa. Adam jest ikoną wśród architektów wnętrz. Robiliśmy z Adamem trzy inwestycje i wszystkie były przyjemnością. Jakościowo ale też estetycznie najlepszy na rynku.

Sławomir Paruch

Wybór pracowni PULVA nie był przypadkowy, znając wcześniejsze realizacje wiedzieliśmy, że to dokładnie nasza estetyka. Już od pierwszego spotkania urzekł nas profesjonalizm i wyjątkowa umiejętność wsłuchania się w nasze potrzeby. Na kolejnych etapach nie było inaczej. Każde spotkanie starannie przygotowane, każdy detal dopracowany. W efekcie powstało wyjątkowe wnętrze, które daje poczucie harmonii i stanowi doskonałe tło do naszego życia.

Paulina i Wojtek / Poznań

Atutem jest doświadczenie oraz szeroka wiedza w zakresie projektowania. Fachowe doradztwo, pasja tworzenia, a także sprawna obsługa, pozytywnie wpływają na poziom satysfakcji klienta. Wysoka kultura osobista, miłe usposobienie Pana Adama są podstawą naszych dobrych relacji. Biorąc pod uwagę wieloletnią współpracę, zaangażowanie pracowników, pełen profesjonalizm, kreatywność, dbałość o szczegóły oraz elastyczne podejście do Klienta, z pełną odpowiedzialnością polecamy pracownię PULVA jako solidnego i wiarygodnego partnera dla każdego inwestora.

Monika i Adam Rączyńscy / Poznań

Z całego serca polecam Adama Pulwickiego. Jestem osobą bardzo aktywną zawodowo, nie mającą czasu praktycznie na nic. Przygotowano dla mnie projekt, mnóstwo jego modyfikacji, znoszono moje wahania, dylematy, ciągłe zmiany cierpliwie, z niezwykłą kulturą, taktem i zrozumieniem. Miałam przygotowaną ofertę wszystkich produktów od różnych dostawców, zawsze z wywalczoną dla mnie najlepszą ceną i jakością. Cały proces od projektu, poprzez pomoc w dokonywaniu wyborów elementów wnętrza, poprzez rozsyłanie ofert , poprzez finalne zamawianie i płatności, pilnowanie wykonawców, kontrola jakości, weryfikacje cen, wizyty kilkakrotne w ciągu dnia w apartamencie - wszystko to z uśmiechem, kulturą, zrozumieniem i pierwiastkiem człowieczeństwa i przyjaźni. Poza porażającym trafieniem w moje potrzeby, wyczuciem stylu, wyrafinowaniem i projektowaniem na światowym poziomie - to po prostu dobrzy, uczciwi, taktowni i cierpliwi ludzie wielkiej klasy. Sądziłam, że są poza moim zasięgiem finansowym - nic bardziej mylnego.

Maja Kucharska / City Park