Dom kwadrantowy

Dom tworzony od podstaw przez naszą pracownię. Tworzony w synergii z Robertem Koniecznym i jego biurem z Katowic KWK Promes. Wizja domu stworzona razem z inwestorem była podstawą do wytycznych dla architekta. Projektowanie zajęło nam ponad rok i dopiero po zamknięciu projektu architektury i wnętrz Inwestorzy podjęli decyzję o rozpoczęciu budowy. Punktem kluczowym jest ruchomy taras, który podąża za słońcem w ciągu dnia. Natura, cisza i harmonia były jednymi z ważniejszych wyznaczników dla wnętrz i stworzonej kolorystyki.
Zdjęcia: Joel Hauck

Adam Pulwicki - CEO Pulva

Wnętrza to czystość form, przestrzeń, minimalna ilość komunikatów i skupienie na detalu. Żadna z form nie jest przypadkowa. Bardzo spokojna i naturalna kolorystyka funkcjonuje w korelacji z otaczającym wnętrze ogrodem. Relacja z naturą jest niezwykłą wartością budującą klimat wnętrza, zależnie od pory dnia, pogody czy pór roku.

Dom świadomie ma trzy gradacje barw. Niezwykle jasny parter i część dzienna budują swój kontrast z ciemnym garażem i wyrazistą przestrzenią spa,by potem płynnie przejść w cieplejszą strefę prywatną na piętrze. Wyraziste kolory pojawiają się w kontekście malarstwa Katarzyny Zygadlewicz, które, podobnie jak niezwykłe rzeźby Tomka Górnickiego, dopełniają te wnętrza.